NEVÜ Eğitimde Mükemmeliyet Uygulama ve Araştırma Merkezi (NEVEMM) tarafından NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Gülşehri Salonunda Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin katılımıyla söyleşi programı düzenlendi.

NEVÜ öğrencilerinden anaokulu öğrencilerine şenlik NEVÜ öğrencilerinden anaokulu öğrencilerine şenlik

Programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Prof. Dr. Özlem Fındık ve Prof. Dr. Mutluhan Akın, NEVEMM Müdürü Doç. Dr. Deniz Kaya, idari birim yöneticileri ve araştırma görevlileri katıldı.

Türkiye genelinde 208 üniversitenin bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, YÖK’ün belirlediği “Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler” arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak, şehrin, bölgenin ve ülkenin beklentileri doğrultusunda hep birlikte çalıştıklarını söyledi.

Aktekin, “Ülkemizde 208 üniversite bulunmakta ve üniversitemizde bu üniversiteler arasında nitelik ve nicelik açısından başarılı bir kadroya sahip. Üniversitelerin sayısının artması bilim ve akademi dünyası ile birlikte bulundukları şehrin ve bölgenin kültürel, sosyolojik, ekonomik ve entelektüel açılardan gelişmesine de büyük katkılar sağlamaktadır. Biz de YÖK’ün belirlediği “Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler” arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak bulunduğumuz şehrin, bölgenin ve ülkemizin beklentileri doğrultusunda hep birlikte çalışıyoruz. Sizlerin de alanlarınız üzerinde önemli çalışmalarınız bulunmakta. Üniversite olarak bizlerde sizlerin bu çalışmalarınızı her zaman daha iyi şekilde yapabilmeniz açısından imkânlarımız doğrultusunda desteklemeye büyük önem veriyoruz. 

Bu kapsamda üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimimiz, İhtisaslaşma Koordinatörlüğümüz ve Kapadokya Teknopark bünyesinde faaliyette bulunan Teknoloji Transfer Ofisimiz aracıyla proje ve araştırmalarınıza her türlü desteği sunuyoruz. Ayrıca Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından da birçok alanda projeye destek verilmekte” diye konuştu.

Rektör Aktekin’in konuşmalarının ardından program, araştırma görevlilerinin istek ve görüşlerini dile getirmeleriyle sona erdi.