Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü koordinatörlüğünde Nevşehir Devlet Hastanesi Gebe Okulunda eğitimini tamamlayan anne adaylarına sertifikalarıyla birlikle hediyeleri takdim edildi.

Nevşehir'den ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı Nevşehir'den ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Hastane Başhekim Vekili Uzm. Dr. Zübeyir Köse, gebe okulunda anne adaylarını en iyi ve bilinçli şekilde doğuma hazırlamayı, gebelik ve doğum sürecinde yardımcı olmayı ve bilmedikleri konularda kafalarına takılan sorulara cevap bulabilecekleri eğitim ortamı oluşturmayı hedeflerini söyledi.

Başhekim Vekili Köse, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gebelik süreci, gebelikte oluşabilecek sorunlar, doğum yöntemleri ve normal doğumun önemi hakkında anne adaylarımızı bilinçlendirmek, gebelik dönemi ve doğum sonrası beslenme bebek bakımı ve beslenmesi, anne sütünün önemi ve lohusalık süreci hakkında anne adaylarımızın bilinçli ve sağlıklı bir süreç yürütmesi temel hedeflerimiz arasında. Ayrıca düzenlenen eğitimlerle anne adaylarının normal doğuma özendirmeyi, sezaryen oranlarını azaltmayı da hedefliyoruz. Bu kapsamda sağlıklı ve bilinçli bir gebelik için bütün gebelerimizi gebe okulumuza davet ediyoruz, katılımları artırmak için teşvik edici uygulamalarla farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Gebelik süreci boyunca gebe adaylarımızın hem eğitim hem de sağlığıyla ilgilenen kadın doğum uzmanlarımıza, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Nural Sözatmaz’a, hemşire ve ebe arkadaşlarımıza özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum.”