Acıgöl ilçesine bağlı 960 nüfuslu Kurugöl beldesinde 1050 elektrik direği bulunuyor. Direk sayısının insan sayısından fazlalığı dikkat çekiyor.

İlçeye 16 km uzaklıkta bulunan 250 haneli beldenin 1990 yılında yapılan sayımda nüfusu 2 bin 200 olarak belirlenmiş. Yasa ile belediye olmaktan çıkan beldede şu an 960 kişi yaşıyor.

Beldeye, 1980'li yılların sonlarında elektrik hattı çekilirken, görevli müteahhidin diktiği direkt başına para almasından dolayı beldenin elektrik direkleri arasında kaldığı iddia edildi.

Beldede, yaklaşık 20 metrelik aralıklarla elektrik direği görmek mümkün.

Elektrik direklerinin fazlalığından dolayı yeni yatırımların da yapılmasında güçlük çekildiği ileri sürüldü.

Acıgöl’de Türk Eğitim Sen yetkili sendika oldu Acıgöl’de Türk Eğitim Sen yetkili sendika oldu

Belde sakinleri yörelerinde bu kadar çok fazla elektrik direğinin bulunmasından memnun değil ancak, “Demek ki yetkililer böyle uygun görmüş, böyle olmuş. Bir bildikleri vardı galiba. Biz bu direklerle yaşamaya alıştık” diye konuştu.

Belde sakinleri elektrik iletim hatlarının yenilenmesi çalışmalarında direk fazlalığının ortaya çıktığını belirterek, bu duruma kendilerinin de bir anlam veremediklerini söyledi.

Belde sakinleri, yaklaşık 20'şer metre aralıklarla dikilen elektrik direklerinin beldelerine gelecek hizmetler için engel oluşturduğunu bu konunun yıllardan bu yana çözüm beklediğini bildirdi.

Editör: Alpaslan Körükcü