İHH gönüllüleri, Nevşehir il merkezi, ilçeler, belde ve köylerde kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahibi veya dar gelirli oldukları belirlenen 2 bin aileye içinde 4 kişilik ailenin bir aydan fazla gıda ihtiyacını karşılayacak paketleri dağıtıyor.

Arı’dan ‘Engelli Bakım Evi ve Sosyal Tesisi’ müjdesi Arı’dan ‘Engelli Bakım Evi ve Sosyal Tesisi’ müjdesi

Bir taraftan Gazze’ye ulaştırılacak yardımlarla ilgili yoğun çalışma yapan İHH ekipleri, yıl boyunca olduğu gibi ramazan ayında da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Gece, gündüz demeden dar gelirli vatandaşlara elini uzatan İHH ekipleri, “İyilik her zaman her yerde” sloganıyla faaliyet gerçekleştiriyor.

İhtiyaç sahipleri için hazırlanan gıda paketlerini, evlerine kadar götürüp, onları hiçbir şekilde rencide etmeden paketleri teslim eden İHH ekibinin, bu duyarlı çalışması büyük takdir topluyor.

İHH Nevşehir’de hayırseverlerin destekleriyle ilimizde olduğu gibi kadim coğrafyalarımızda da mazlum Müslümanlara fayda sağlayan projeleri hayata geçiriyor.

İHH Nevşehir Başkanı Baki Öncel, il genelindeki hayırseverlere teşekkür ederek, “Nevşehir’de başta yetim çocuklar olmak üzere dar gelirli ve yoksul vatandaşlarımıza ev eşyasından, gıda paketine, eğitim desteğinden, gereksinimi duyulan insani yardımlara kadar çok konuda aralıksız çalışıyoruz.” diye konuştu.

Öte yandan, İHH tarafından Gazze limanına ulaştırılması için yardım gemileri hazırlanıyor.

Gazze’nin onurlu halkına yardım göndermek isteyenler İHH’nın 0535 932 7125 numaralı telefonundan bilgi alabilir.