Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir Şehit Jandarma Onbaşı Muhammet Can Biçici Halk Eğitim Merkezi iş birliği protokolü çerçevesinde, alanında uzman eğitmen kadrosuyla düzenlediği kurslar sayesinde her yaş grubundan binlerce kişiye MEB onaylı sertifikalı eğitim imkânı sunan KAPEM’de yeni dönem kurslar için hazırlıklar tamamlandı.

Nar Belediyesi ekipleri sahaya indi Nar Belediyesi ekipleri sahaya indi

Tarık Kesekçi Parkı içerisindeki Paşa Konağı’nda faaliyet gösteren KAPEM’de, 59. Dönem kursları Haziran ayında başlayacak.

Merkezde yeni dönemde, İngilizce seviye A1, Almanca seviye A1, Fransızca seviye A1, İngilizce seviye A2 (İngilizce A1 seviye sertifikası bulunanlar için), İngilizce seviye B1 (İngilizce A2 seviye sertifikası bulunanlar için), Almanca seviye A2 (Almaca A1 sertifikası bulunanlar için), Fransızca seviye A2 (Fransızca A1 seviye sertifikası bulunanlar için), diksiyon, spikerlik ve sunuculuk, bilgisayar işletmenliği ve operatörlüğü ile Türk işaret dili kursları açılacak.

Hafta içi gündüz ve akşam ile hafta sonu açılması planlanan kurslara dileyen herkes ücretsiz olarak katılabilecek.

Kontenjanlarla sınırlı kurslara katılmak isteyenler, 1 Haziran tarihine kadar Paşa Konağı’ndaki Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne şahsen başvurabilecekleri gibi, www.nevsehir.bel.tr adresindeki hızlı menü içerisinde bulunan KAPEM Kurs Kayıt sekmesinden online olarak kayıtlarını yaptırabilecek.