Belediye Başkanı Mehmet Savran, ürettiği yerli ve milli yer altı görüntüleme cihazları ve insansız hava araçlarıyla Türkiye’nin gururu olan Assuva Savunma Sanayi Başkanı Nevşehirli İş İnsanı Remzi Başbuğ’u belediye personelleri için düzenlenen iftar programında konuk etti.

Bağbuğ’un kendisini geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğini ve bu ziyarette kendi firması tarafından yerli imkânlarla üretilen ve dünyanın çok sayıda ülkesine ihraç edilen yaklaşık 3 milyon TL değerindeki  ‘Proton Elic Lb Norton’ cihazı Nevşehir Belediyesine hediye ettiğini hatırlatan Savran, Başbuğ’a teşekkür etti.

Cihazın, Nevşehir Belediyesi tarafından yer altındaki tünel, sığınak ve depolar ile su kaçaklarının tespitlerinde,  göçük ve ormanlık alanlardaki kayıp aramalarında kullanılacağını kaydeden Savran, üretimini gerçekleştirdiği yer altı görüntüleme cihazları Çin, Japonya, İspanya, Almanya, Güney Kore, İran, Rusya başta olmak üzere 70 ülkeye ihraç edilen Başbuğ’a başarı diledi.

"HER ZAMAN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ"

Çocuk sayısı Nevşehir nüfusunun yüzde 26'sını oluşturuyor Çocuk sayısı Nevşehir nüfusunun yüzde 26'sını oluşturuyor

Savran, “Bu şehrin evlatlarına güvenin. Bu şehrin evlatlarının yapamayacağı iş yok. Remzi kardeşim de bunun canlı bir örneği. Bizler onun başarılarıyla gurur duyuyoruz ve inşallah gurur duymaya devam edeceğiz. Şehrimize yapacağı yatırım için de her zaman destekçisi olacağız.” dedi.

Savran, konuşmasının ardından Assuva Savunma Sanayi Başkanı Nevşehirli iş insanı Remzi Başbuğ’a teşekkür plaketi vererek üzerinde isminin yazılı olduğu Nevşehir Belediyespor forması hediye etti.

"NEVŞEHİR’DE İSTİHDAMA DA KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ"

Başbuğ ise Belediye Başkanı Savran’a teşekkür ederek, Nevşehir’e kuracağı yeni tesisin müjdesini verdi.

Bağbuğ, “Nevşehir’in öz evladı olarak savunma sanayisinde önemli işler yaptık. Bunların bazıları duyuldu, bazıları duyulmadı fakat biz her zaman memleketimiz Nevşehir’in adını hem ülkemize hem de tüm dünyaya gururla duyurduk. Şu anda üretim fabrikamız İstanbul’da. İnşallah Allah nasip ederse yakın bir zamanda kendi şehrimizde de İnsansız Hava Aracı üretimi için bir tesis kuracağız. Bu sayede Nevşehir’de istihdama da katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu konuda bizlere destek veren Nevşehir Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Savran’a teşekkür ediyorum." diye konuştu.