Sempozyum kapsamında ayrıca ulusal ve uluslararası akademisyen, sanatçı ve ustaların ortaya çıkardığı seramik enstalasyon (Yerleştirme Sanatı), seramik heykel ve duvar seramikleri temalı karma sergi açıldı.

Ulusal ve Uluslararası Akademisyen, Sanatçı ve Ustalar Sempozyumda Buluştu

NEVÜ'den seramik alanında uluslararası başarı NEVÜ'den seramik alanında uluslararası başarı

NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu, Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM), NEVÜ İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Avanos Kaymakamlığı, Avanos Belediyesi ve Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde 24 Haziran- 5 Temmuz tarihleri arasında “13. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu UAUSS 2024” düzenleniyor.

Nevşehir’in Avanos İlçesi asma köprü yanında halka açık olarak düzenlenen sempozyuma; NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve El Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Bahadır Cem Erdem, NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Betül Aytepe Serinsu, Malatya İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fazıl Ercan, Azerbaycan Şeki Abad Keramika ve Tetbiqi Sanat Merkezi’nden Sanatçılar Asim Abbasob, Zaur Ahmedov ve Kamran Ibrahimxelilov, Romanya Faculty of Arts and Design, West University of Timişoara’dan Sanatçı Dr. Öğretim Üyesi Daniela Catona, Çin Halk Cumhuriyeti Chengdu College if Arts and Science’den Sanatçı Öğr. Gör. Xueying Yi, Japonya’dan Serbest Sanatçı Hiroki Yamada, Marmaris’ten Serbest Sanatçı Dr. Pınar Baklan ve Avanos’tan Serbest Sanatçı Tayfun Orhan katılıyor. Ayrıca akademisyen ve sanatçılar, Avanos Güzel Sanatlar MYO Konferans Salonu’nda sunumlar gerçekleştiriyo

Editör: Alpaslan Körükcü