Öğrencilere yönelik düzenlenen iftar programının ‘Üniversite-Şehir’ dayanışmasının en güzel ve en iftihar edilecek örneklerinden biri olduğunu söyleyen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin,  “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak ramazan ayı boyunca Nevşehir Valiliği, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi ve Nevşehirli hayırseverlerimizin katkıları ile 11 Mart 2024 Pazartesi gününden itibaren hafta içi her gün NEVÜ Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesislerimizde öğrencilerimiz için ücretsiz iftar yemeği ikramlarımız olacaktır.

Ben bu vesileyle ramazan ayı boyunca hafta içi her gün öğrencilerimize ikram edilecek iftar yemeği programındaki katkıları ve destekleri için başta Sayın Valimiz Ali Fidan olmak üzere Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız’a,  Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek’e ve Nevşehir’imizin değerli hayırseverlerine teşekkür ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi. 

NEVÜ Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesislerinde hazırlanan iftar programında tesisin kapasitesine göre her gün 2 bin kişilik menü hazırlanıyor.

İftar programına katılmak isteyen öğrencilerin iftar vaktinden önce yerlerini almaları gerekiyor.