Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Özel İnsanlar Eğitim Merkezi tarafından, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Burada eğitim gören özel insanlarla ve aileleriyle bir süre sohbet eden Başkan Arı, özel insanlar için farkındalık yaratmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak ve toplumda ayrımcılığa uğramadan yaşamalarını sağlamanın en temel hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

Eşi Melek Arı’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çöler ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı programda konuşan Arı, burada ailelere “Engelli Bakım Evi ve Sosyal Tesisi” müjdesini verdi.

Nevşehir'de bugün hava nasıl? (20 Mayıs 2024) Nevşehir'de bugün hava nasıl? (20 Mayıs 2024)

Proje ile ilgili tüm hazırlıkların tamamlanarak protokolün imzalandığını ifade eden Arı, “Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’mize aileler çocuklarını sabah getiriyorlar gün içerisinde yeniden alıyorlar. Fakat yeni yapacağımız bu merkezde çocuklarımıza bir hafta boyunca biz bakacağız. Bu sayede hem ailelerimiz dinlenebilecek hem de çocuklarımızın da sosyalleşmesini sağlayacağız. Şehrimiz için birçok fiziksel ihtiyaç ve beklenti var biliyorum, onların da çalışmasını yapıyoruz fakat önceliği bu işe verdik. Bir hayırsever dostum bu merkezin maliyetini karşılayacak. Çok yakın zamanda temelini atacağız. “ diye konuştu.

Başkan Arı, daha sonra birlikte fotoğraf çektirdiği özel insanlarla oyun havaları eşliğinde oynayarak günün anısına fotoğraf çektirdi.