AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan ile Nevşehir Belediye Başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı Mehmet Savran, seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir’deki gazetecilerle bir araya geldi.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ DEVAM EDECEK”

Nems Cafe Restaurant’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Kemikkıran, seçim çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Nevşehir’de 20 yıldır süren AK Parti belediyeciliğinin aynı şekilde devam edeceğini kaydeden Kemikkıran, “İnşallah 20 yıldır devam ettiği gibi aynı şekliyle 31 Mart'ta da AK Parti belediyeciliğini tekrar şehrimizde devam ettireceğiz. Bunun inancı ve kararlılığıyla çalışmalarımıza start verdik. İnşallah hem değerli milletvekillerimiz, hem tüm teşkilat kademelerimizle beraber büyük bir inanç, kararlılık ve motivasyonla çalışmalarımızı yapacağız. Milletimizin de teveccühüyle bir kez daha 31 Mart'ta zafere ulaşacağımızı inancımız tam. Seçimin güzel bir demokrasi yarışı içerisinde geçmesini temenni ediyorum.” dedi.

ÖZGÜN: “NEVŞEHİR İÇİN BEREKETLİ BİR 5 YIL OLACAK”

Özgün de, Nevşehir’in 2004 yılından beri AK Parti belediyeciliği ile yürüdüğünü ve bundan sonra da böyle devam edeceğini belirtti.

31 Mart’tan sonra bereketli bir 5 yıl geçireceklerini kaydeden Özgün, “Allah izin verirse bir nisan sabahı hayır dualarla belediyemizi tekrardan AK Parti’mize, Mehmet Savran'a teslim edeceğiz. Biz burada Nevşehir halkına güveniyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olarak biz bu yola çıktık. Allah izin verdiği müddetçe de bu devam edecek. Yapılanlar var, yapılamayanlar var. Biz bu yapılanların üzerine daha çok gayret göstereceğiz, yapılamayanlar için vekilimizle, hükümetimizle ve cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Nevşehir’imize daha güzel hizmetler yapacağız. Birlik ve beraberlik olduğu müddetçe, samimiyet ve gayret olduğu müddetçe bereket de oluyor. İnşallah önümüzdeki 5 yıllık sürecin Nevşehir için daha bereketli ve hayırlı olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

ÇALIŞKAN: “BÜTÜN TEŞKİLATLARIMIZLA İLK GÜNDEN İTİBAREN SAHADAYIZ”

Partinin bütün teşkilatları ile birlikte sürekli sahada olduklarını belirten Çalışkan, “Seçimden seçime değil görevi aldığımız ilk günden itibaren gerek belediye başkanımız, gerek milletvekillerimiz, gerek tüm kademelerimiz zaten sahadaydık. Çok şükür ki bunun rahatlığını da sahaya çıktığımızda görüyoruz. Elhamdülillah önümüzdeki bu 63 günlük süre içerisinde Sayın Doktor Mehmet Savran başkanımızla beraber Allah'ın izniyle Nevşehir'e yeniden imza atacağız. Nevşehir'de başladığımız kutlu yolculuğumuza devam edeceğiz Allah'ın izniyle.” dedi.

“NEVŞEHİR TARİHİNİN EN YÜKSEK OYUNU ALACAĞIZ”

AK Parti teşkilatı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Nevşehir tarihinin en yüksek oyunu alacakları sözünü verdiklerini kaydeden Milletvekili Çalışkan, şöyle devam etti: “Allah nasip ederse verdiğimiz bu sözün arkasında durmak suretiyle sahada var gücümüzle tüm teşkilatlarımızla, ana kadememiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, biz milletvekilleri hep beraber AK Parti'ye gönül verenler olarak inşallah Nevşehir’imizi iktidarımızın da gücüyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın da bizlere olan desteğiyle Nevşehir'e yeni hizmetleri, yeni projeleri hayata geçireceğiz.”

SAVRAN: “SİYASETİ HİZMET ARACI OLARAK GÖRDÜK”

Bağımsız Belediye Başkanı Kaim CHP’ye katılacak Bağımsız Belediye Başkanı Kaim CHP’ye katılacak

Kerametin birlikte hareket etmekte olduğunu kaydeden Başkan Savran da, “Bizler üç yılda her zaman halk eksenli, vatandaş memnuniyeti üzerine kurulu bir hizmet vermeyi planladık. Siyaseti vatandaşa hizmet etmek amacıyla bir araç olarak gördük ve bundan sonra da bu şekilde görmeye devam edeceğiz. Hiçbir zaman siyaseti, oturduğumuz makamları kişisel algılamadık. Bunların halka hizmet için birer araç olduğunu ve halka karşı kullanılmayacağını hiç aklımızdan çıkarmadık. Kin tutmadık, adam ayırmadık. Taraf tutmadık ve her zaman hakkın adaletin ve insanlığın yanında olduk. Bu sayede de çok şükür sahada da gördüğümüz, anketlere de yansıyan büyük bir halk teveccühüyle karşı karşıyayız. Hiçbir zaman kerameti kendimizde görmedik. Kerametin birlikte, beraberlikte ve çalışmakta olduğunu aklımızdan hiç çıkarmadık. Teşkilatlarımızı, bizlere yardım eden insanları, ekibimizi, personelimizi hiçbir zaman dışarıda görmedik. Hiçbir zaman onların emeğini küçümsemedik ve birlikte çalıştığımızda daha iyi yapacağımızı hiç aklımızdan çıkarmadık.” diye konuştu.

“KERAMETİ KENDİNDE SANAN İNSANLARDAN OLMAYACAĞIZ”

Hiç kimsenin tek başına başarılı olamayacağını vurgulayan Savran, “AK Parti teşkilatları 22 yıllık AK Parti başarısının en önemli unsurudur. Ve biz bunu hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Teşkilatlarımız sayesinde, vatandaşlarımızın teveccühü sayesinde Cumhurbaşkanımızın başarılarına teveccüh sonucu ismini duyuran bir yerlere gelip de sonra kerameti kendinde sanan insanlardan hiçbir zaman olmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“YAPILACAK ÇOK İŞ VAR”

Nevşehir'de yapılacak çok iş olduğunun altını çizen Savran, şunları söyledi: “Belki yıllardır konuştuğumuz, dillere pelesenk olan işler var. Hatta her seçim boyunca gündeme gelip alevlenen konular da var. Çevre yolu, kentsel dönüşüm ve sanayi dükkanları konusunda üç yıldır önemli bir aşamaya geldik. Çevre yoluyla ilgili 18. madde uygulamasını kamulaştırmayı tamamladık. Ulaştırma Bakanlığımızın yatırım programına aldırdık. Sanayi dükkanlarıyla ilgili, 350 dükkanın yapılabileceği bir arsayı belirledik. Şu anda TOKİ'de uygulama projesi çiziliyor. Ve sanayideki kiracı esnafımızın en kolay şekliyle ödemesi amaçlı bir plan üzerinde çalışıyoruz. Bu TOKİ üzerinden veya farklı bir yöntemle olabilir. İnşallah onu da gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Öte yandan kentsel dönüşümle ilgili vatandaşla metrekare usulü anlaşma yöntemi geliştirerek daha kolay bir anlaşma zemini oluşturduk. Kış ayı başlaması nedeniyle yine orada oturan vatandaşlarımızın ricasıyla ihalenin yapılmasını, oradaki inşaatın başlamasını, haziran, temmuz aylarına erteledik. İnşallah vatandaşımız tekrar bizi görevin başında tutacak ve o hayalimizi de, o amacımızı da Nevşehir'in merkezindeki kentsel dönüşümün bir an önce başlayıp bitmesi hayalimizi de gerçekleştireceğiz.”

“AYAKLARI YERE BASAN PROJELER HAZIRLADIK”

Özel sektörün yapacağı işleri proje olarak sunmadıklarını vurgulayan Savran, şöyle devam etti: “Yeni dönemde birçok projemiz var. Projelerimizin temel özelliği ayakları yere basan, Nevşehir'in sorunlarını bilerek ve bu sorunlara öncelik vererek tasarlanmış, özel sektörün özel yatırımcıların yapacağı işleri proje olarak değil de onlara kolaylık sağlayarak, onlara zemin oluşturarak zaman içinde daha fazlasını oluşturmak amaçlı bir yol izledik. Bizim projelerimizde bizzat belediyemizin yapacağı veya belediyemizin talepleriyle hükümetimiz tarafından, cumhurbaşkanlığımız tarafından, devletimiz tarafından yapılacak projeler içeriyor. Öte yandan Nevşehir’in fiziki şartlarını bilerek, Nevşehir'in önceliklerini bilerek hareket ettik. Bunları da inşallah önümüzdeki cumartesi günü güzel bir programla, bir proje tanıtım programımızla sizlere tanıtacağız ve tüm halkımıza ilan edeceğiz. Biz Nevşehir'i seviyoruz, Nevşehir'e sevdalıyız. Bundan hiçbir zaman vazgeçmedik. Nevşehir ile ilgili Nevşehir'in insanlarına yönelik, Nevşehirli insanların kötülüğünü amaçlayan ve kendi menfaatlerini amaçlayan her türlü oyunu bozduk.

Hiçbir zaman geriye adım atmadık. Her zaman birlik, beraberlik ve çalışmanın kıymetini bildik. Yeni dönemde de inşallah sayın vekilimizin de belirttiği gibi cumhurbaşkanımıza söz verdiğimiz gibi insanlarımıza, halkımıza, vatandaşımıza söz verdiğimiz gibi Nevşehir tarihinde belediye seçimlerinde alınmış en yüksek oyla tekrar bir 5 yıl daha başkan olarak hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Hiçbir zaman başkanlığı bir makam, mertebe, bir üstünlük vesilesi saymadık. Belediye başkanlığı halkın hizmetine girmektir, halkın hizmeti için oturulan bir koltuktur ve bu akıldan hiçbir zaman çıkarılmamalıdır.”

“HAYALİ DÜŞMANLARLA SAVAŞMAYACAĞIZ”

Savran, “İyilikle, güzellikle, hizmetlerimizle yarışacağımızı, hiçbir zaman polemikler içine girmeyeceğimizi, kötüleme, aşağılama, ayrıştırma gibi bir yöntem seçmeyeceğimizi, hayali düşmanlarla savaşmayacağımızı, buradan ilan ediyorum. İyilikte yarışalım, Nevşehir kazansın, Türkiye kazansın.” diye konuştu.