Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi yaklaşık 300 eğitim çalışanının katılımı ile Uçhisar Kalesi panoramik tur ve Güvercinlik Vadisinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında “Türk Eğitim Sen Atasının İzinde Aydınlık Yarınlara Yürüyor” temalı vadi yürüyüşü ve Uçhisar Kalesi’ne tur gerçekleştirdi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç katılımcılara teşekkür ederek, "Türk Eğitim Sen’i Nevşehir’de resmi olmayan sayılarla yetkili sendika yapan kıymetli eğitim çalışanlarına teşekkür etti. Mutabakat metinleri imzalandıkça resmi sayıları hem basın aracılığıyla kamuoyuyla hemde sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Bugün itibari ile Avanos, Acıgöl, Gülşehir, Derinkuyu, Kozaklı ilçelerimizde imzalar atıldı. Yetkili sendika bu ilçelerimizde Türk eğitim Sen oldu. Derinkuyu’da ise sayılarımız eşit çıktı biliyorsunuz. Bu bağlamda siz kıymetli eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi.

TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, açıklamasının devamında:  “Bu doğa yürüyüşümüzü 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla Türk Münevverleri ile Aydınlık yarınlara yürüyüşü olarak adlandırıyorum. İfadelerini kullanarak bir izci ve oymakbaşı olarak Uçhisar kalesinin tarihi, Güvercinlik vadisi hakkında bilgi aktarımında bulundu. Başkan Urgenç açıklamasına Türk Eğitim Sen eğitim çalışanlarına huzurlu bir çalışma ortamının oluşturulması için yaptığı hukuksal ve eylemsel mücadelenin ve çalışanların sosyo ekonomik seviyesini yükseltmek için özlük ve mali haklarının geliştirilmesi mücadelesinin yanında üyeleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak ve sosyal ve kültürel faaliyetlere de ayrıca önem vermektedir. Bugün kıymetli eğitim çalışanlarıyla Uçhisar kalesinden Kapadokya’yı izlemek ve Güvercinlik vadisinde birlikte yürümekten büyük mutluluk duymaktayız.  Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Organizasyonu planlayan TES Nevşehir Şube Başkan Yardımcısı Yakup Çorak program sonunda yaptığı açıklamada; “Bugün yaklaşık olarak 9 km’lik bir yürüyüşümüz oldu. Hem Uçhisar kalesine çıkarak Kapadokya’yı gökyüzünden izledik.  Sonrasında ise Güvercinlik vadisinin başlangıç noktasına Uçhisar çarşı merkezinden vadiyi seyrederek yürüdük. Güvercinlik vadisinin 3. Km’sinde vadinin seyir noktasında resim çekere ikramlarımız oldu.  Göreme’de de yürüyüşümüzü sonlandırdık.  Kapadokya’nın en güzel vadisini birlikte adımladık? Kuş sesleri, arasında güvercinlerin kanat çırpmasının ahengiyle, atamıza duyduğumuz minnet ve özgürlüğümüze, milli mücadeleye ve devletimize duyduğumuz sadakatle tarihe şahitlik ettik? 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun.” dedi.

Nevşehirli hayırsever Afrika’da su kuyusu açtırdı Nevşehirli hayırsever Afrika’da su kuyusu açtırdı

Editör: Alpaslan Körükcü