Kayseri Besime Özderici İlkokulu tarafından gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinde yazar İsrafil Baran’ın Mars’a Yolculuk isimli bilim kurgu kitabı öğrencilere okutuldu.

Sonbahara Son Güller sahnelenecek Sonbahara Son Güller sahnelenecek

Öğrenciler, İsrafil Baran’ın kitabını temin ederek okumaya başladı. Okul yönetiminin daveti üzerine yazar İsrafil Baran, öğrencilerle bir araya gelerek söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı.

Yüzlerce öğrenci Mars’a Yolculuk kitabına özel olarak Mars figürleri ve astronot maketi ile süslenen salonda yazarın söyleşisini dinleyerek onunla birebir sohbet etme imkânı buldu.

Üç Türk bilim insanının Kapadokya-Nevşehir'den Mars'a yolculuğunun anlatıldığı kitabın yazarı İsrafil Baran, etkinliğe katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Başta öğretmenimiz Pınar Hanım olmak üzere okul yönetimine ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim. Mars’a Yolculuk kitabının genç yüreklerde uzay merakı oluşturduğunu görmek beni çok heyecanlandırdı. Umarım eserimi okuyan gençler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefte ilerleyerek uzay araştırmalarında görev alırlar.” dedi.

Etkinlik, yazar İsrafil Baran’ın kitaplarını imzalaması ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından son buldu.

Editör: Alpaslan Körükcü