Anne adayları Gebe Okulunda eğitim alıyor Anne adayları Gebe Okulunda eğitim alıyor

Ziyarette okuldaki çalışmalar hakkında bilgi alan İl Müdürü Yazıcı, okulun birimlerinde yaptığı incelemelerden sonra öğrencilerin dersine misafir oldu.

Öğrencilerin taleplerini dinleyen Yazıcı, gelecek hedefleri, beklentileri üzerine sohbet etti.

İl Müdürü Yazıcı, “Siz değerli öğrencilerimizin uzun vadeli gelecek planlarınızın, hedeflerinizin olmasına önem veriyoruz ve gelecek yüzyılda her anlamda donanımlı bireyler olarak yetişmenizi istiyoruz.” diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim öğretim süreçleri, MEB’in ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen projeler ve öğrencilerin akademik başarılarının artırılmasına yönelik çalışmalar üzerine sohbet etti.

Yazıcı, “Projeler, öğrencilerimize bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla hem grup halinde hem de bireysel olarak yaptıkları çalışmaları içermektedir. Öğrencilerimizin ekip çalışması ile becerilerinin geliştirilmesi açısından projeler oldukça önemlidir. Bu bağlamda projelerle öğrencilerimizi çok yönlü yetiştirmeliyiz ve öğrencilerimizi yetiştirirken de medeniyetimizin üzerine dijital dünyayı inşa ederek öğrencilerimizi dijital dünyadan faydalandırmalı fakat bunu gerçekleştirirken de dijital dünyaya hapsetmemeye özen göstermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

İdareci ve öğretmenlerin fikir, öneri ve görüşlerini dinleyen Yazıcı, özverili çalışmalarından dolayı idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.