Toplantıya, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mahir Özcan ve beraberinde konu uzmanları,  Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş ile kurul üyeleri katıldı.

Vali Yardımcısı Çam başkanlığında yapılan toplantıda havza ölçekli yönetim planları, su verimliliğine yönelik il planları, içme ve kullanım suyu güvenliği planlarının hazırlanması, su kaynaklarının korunması ve etkin yönetimine yönelik uygulamaların izlenmesi ve takibi ile ilgili çalışmaların yürütülmesinin hedeflendiği belirtildi.

Toplantıda Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mahir Özcan ile konu uzmanları tarafından kurula su verimliliğine yönelik bakanlık çalışmaları ve uygulamalarda izlenmesi gereken metodlar hakkında sunumlar yapıldı.

Kurul üyeleri ise Nevşehir’in içme, sanayi ve tarım alanında kullanılmakta olan suyun mevcut kullanım durumu, ön görülen tehditler ve atık su yönetimi ile ilgili konular aktararak bilgilendirmelerde bulundu.

Daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürü Memiş, Nevşehir'in tarımsal yapısı, ekim ve sulama alanları, ürün deseni,  tarımsal üretim ve sulama sistemleri ile ilgili sunumu gerçekleştirdi, bilgi alışverişi yapıldı istek ve talepler görüşüldü.

Milletvekili Özgün Özkonak’ta vatandaşlarla bir araya geldi Milletvekili Özgün Özkonak’ta vatandaşlarla bir araya geldi

Toplantı sonunda katılımcılardan soru ve cevaplar alınarak önerileri kaydedildi.