Nevşehir Valiliği önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama programı Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 Nolu Çim Saha’da devam etti.

Burada düzenlenen programa Nevşehir Valisi Ali Fidan, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri  Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir İl Jandarma Komutan Kurmay Albay Bahittin Murat Yakın, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemine dair yapılan konuşma ve şiirlerin okunmasıyla başlayan tören, öğrencilerin geleneksel okçuluk, jimnastik, semah ve halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Duru’dan 1 Mayıs mesajı Duru’dan 1 Mayıs mesajı

Kutlama programı Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı’na ait eğitimli köpeklerin gösterisi ve öğrencilere ödüllerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi ile son buldu.

Editör: Alpaslan Körükcü