Çevre faaliyetleri etkinlikleri kapsamında gençlerin daha yeşil bir dünya duyarlılığıyla hareket edebilmeleri ve küresel bir sorun haline gelen çevre problemlerine yönelik olarak farkındalıklarının artırılması adına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Yurtlarında kalan öğrenciler Nevşehir Kahveci Dağı mevkii Hatıra Ormanında fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Nevşehir'de bugün hava nasıl? (23 Mayıs 2024) Nevşehir'de bugün hava nasıl? (23 Mayıs 2024)

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Hava Gülçin Gültekin, dayanışmayı güçlendirmek ve çevre bilincini artırmak amacıyla fidan dikme etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Nevşehir’de tüm yurtta kalan öğrenciler adına fidanları toprakla buluşturduklarını kaydeden Gültekin, proje ile geleceğin teminatı olan gençlerin sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını sağlamak ve gençlerin farkındalığının artırılmasını amaçladıklarını belirterek, “Fidan dikimi ile burada eğitim öğretimlerini tamamlayan öğrencilerimizin, memleketlerine gittiklerinde hatıraları, ektikleri fidanlar Nevşehir’de yaşayacak." diye konuştu.

Etkinliğine katılan öğrenciler de fidanları toprakla buluşturdukları için mutlu olduklarını aktardı.

Etkinliğe Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürleri, yurt müdürleri, kurum personelleri ve öğrenciler katıldı.