Kemikkıran, mesajında şu ifadelere yer verdi:


"Ülkemiz ve dünya için çok önemli olayların yaşandığı bir yılı geride bırakıyoruz. Cumhuriyetimizin 100.yılına girmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığımız 2023’te, yüzyılın seçimlerini yaşadık. 
Milletimiz, son 20 yılda Türkiye’nin önünü açan eser ve yatırımların mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na bir kez daha büyük bir güven duyarak birinci yapmış, Cumhuriyetimizin 2.yüzyılını, Türkiye Yüzyılı yapma sözünü yerine getirmek için görev vermiştir. Türkiye bu dönemde atılımlarına devam ederken, bir yandan da küresel dalgalanmaların yarattığı ekonomik sorunları da çözecek, bütün enerjisini milletimizin refah düzeyini yükseltmek için kullanacaktır.

Yeni yıla girerken asgari ücretin dolar bazında tüm zamanların rekorunu kırarak yüseltilmesi bunun habercisi niteliğinde olmuştur. Komşularıyla ilişkilerini geliştiren, gücünü başta bölgesi olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun savaşları durdurmak ve barışı hakim kılmak için kullanan, mazlumların yanında olan Türkiye’nin yeni yılda da bu gayretleri artarak devam edecektir.

Türkiye, yeni yılda yine çok önemli bir seçim atmosferini yaşamaya hazırlanıyor. Milletimizin hizmetinde, gençlerimize ak yarınlar inşa edelim. Elbette geride bıraktığımız yıl çok büyük acıları da hafızalarımıza kazıdı. Kahramanmaraş depremlerinde hayatını kaybeden 50 bin 783 vatandaşımızın acısı yüreğimizde büyük bir kor olarak yanmaya devam ediyor.

2023’ü uğurlamak üzere olduğumuz bu son saatlerde hala 12 Kahraman şehidimizin acısını Yüreğimizde taşıyoruz  Bununla birlikte İsrail’in Gazze’de Müslüman kardeşlerimize yönelik aylardır devam eden soykırım ve vahşetin hala devam etmesini; çocukların, kadınların bombalarla katledilmesini her şeyden önce bir insan olarak kabul edemiyoruz. 
Yeni yıla girerken deprem şehitlerimizi, ülkemizin güvenliği için canını feda eden kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyorum.
Filistin başta olmak üzere, dünyanın neresinde olursa olsun soydaşlarımıza, müslümanlara, insanlığa karşı işlenen zulmün, vahşetin son bulmasını; savaşların değil, barışın hüküm sürdüğü yeni bir yıl diliyorum. Yeni yılın her bir vatandaşımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini niyaz ediyor, hoş geldin 2024 diyerek, herkesin yeni yılını tebrik ediyorum."