Karapınar Belediye Başkanı olduğu günden bugüne kadar öğrencilere ve ailelerine destek olmayı sürdüren Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş'ten öğrenci ve ailelerine müjde geldi.

Yıllardır devam eden ve Karapınarlı öğrencilere özel olan, öğrenci servisi ve Nevşehir'de lise eğitimi görecek olan lise öğrencilerine yönelik yol parası desteğinin gelecek dönemde artarak devam edeceği açıklandı.

Kapadokya Çocuk Festivali başladı Kapadokya Çocuk Festivali başladı

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, yaptığı açıklamada, "Göreve geldiğimiz günden şu ana kadar öğrencilerimiz ve ailelerine destek olmayı sürdürüyoruz. Bundan sonra da bu desteği artırarak devam edeceğiz. Buradaki amacımız Karapınarlı ailelerimize destek olmak ama asıl amacımız okumak isteyen ancak maddi noktada imkanı olmayan öğrencilerimizi desteklemek. Sadece servis ya da yol parası desteği değil okumak isteyen hangi çocuğumuz var ise tüm imkanlarımızı onun için seferber etmeye hazırız." dedi.

Güneş, yeni dönem için servis ve yol parası gibi eğitim ve öğretim yardımlarının ne zaman verileceğinin eğitim ve öğretim dönemi başlarken açıklanacağını aktardı.

Editör: Alpaslan Körükcü