NEVÜ Müzik Kulübü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen ve NEVÜ Kurumsal YouTube kanalında canlı yayınlanan programa; NEVÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mutluhan Akın, Prof. Dr. Özlem Fındık, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, Şube Müdürü Ramazan Yıldız, Dulkadiroğlu Eğitimciler Sanat Eğitim Kültür Derneği (DESEK) Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Tekerek, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yunus Emre Alagöz, öğrenciler ve Nevşehir halkı katıldı.

“Son Gece Mahallesi” sahnelendi “Son Gece Mahallesi” sahnelendi

Programda konuşma yapan Prof. Dr. Mutluhan Akın, depremin yaralarını sarmaya çalışan Dulkadiroğlu orkestramız ilk konserini Nevşehir’de veriyor. Bu anlamlı günde Dulkadiroğlu Orkestrası’nı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart ise, orkestra topluluğunun kuruluş sürecinden bahsederek “Depremden sonra travmaları nasıl atlatabiliriz şeklinde çeşitli düşünceler vardı. Deprem bölgesindeki insanlarımıza moral ve motivasyon olması açısından böyle güzel bir topluluk kuruldu. Depremden etkilenen 11 ilimizin yaralarının sarılmasına yardımcı olan illerimize teşekkür etmek için böyle bir konser etkinliği planladık. Konserlerin ilkini Nevşehir’de düzenliyoruz. Bu vesileyle bizleri buraya davet ederek sizlerle buluşmamızı sağlayan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin olmak üzere NEVÜ yönetimine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Editör: Alpaslan Körükcü