Boş olan eski Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri binasının tadilatı Avlanmaz ailesi tarafından Halit Avlanmaz adına Nevşehir Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi olarak kullanılmak üzere yapıldı.

Şubat ayının ikinci haftasında hastanenin poliklinik katında bulunan fizik tedavi ünitesi yeni yerine taşınarak hizmet vermeye başladı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Macit Yalçın,  şöyle konuştu: “Hastanemizde birimleri ihtiyaçlar doğrultusunda yenilemeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl 28 yataklı fizik tedavi servisi ve servis fizik tedavi ünitesini hizmete açmıştık. Son olarak da daha önce projesini hazırladığımız ve Avlanmaz ailesi tarafından tadilatı yapılan binada yeni bir fizik tedavi ünitesini hizmete açmış olduk. Kapalı alan olarak çok daha geniş olan ve daha iyi fiziksel şartlara sahip yeni binamızda, eski aletlerimize ek olarak yeni aldığımız aletlerle çok daha modern bir fizik tedavi ünitesini hastalarımızın kullanımına sunmuş olduk. Uzman doktorlarımız tarafından planlanan tedavilerini hastalarımız geniş ve ferah bir ortamda alabilecekler. Ayrıca eski üniteden boşalan yerde hastanemize yeni bir kemoterapi ünitesi inşa ediyoruz ve yeni poliklinik odaları kazanmış olduk. Atıl bekleyen bir binanın bu şekilde yararlı hale getirilmesindeki katkılarından dolayı Avlanmaz ailesine teşekkür ediyorum. Yeni fizik tedavi ünitemiz hastanemize ve Nevşehir’imize hayırlı olsun."