Yükseköğretimde Bilgi Sorunu Eleştiri ve Teklifler Çalıştayı II tamamlandı Yükseköğretimde Bilgi Sorunu Eleştiri ve Teklifler Çalıştayı II tamamlandı

Her hafta Pazar günü düzenlenen toplantılarla kulüp üyelerine verilen eğitimlerin sahada uygulaması için düzenlenen etkinliğe, kulübün akademik danışmanı Öğr. Gör. Mehmet Fatih Tan, 4 lider izci ve 4 takım dahilinde 15 izci olmak üzere toplam 20 kişi katıldı. 

Etkinlikte alan keşfi sonrasında izcilere bölge hakkında bilgilendirme yapılarak dikkat etmeleri gereken hususlar anlatıldı. Kampın ve eğitimin detayları hakkında bilgi verilmeyen izcilere, "İzci daima hazırdır!" parolasına göre habersiz bir şekilde gecenin geç saatlerinde aniden uyandırılarak etkinlik yaptırıldı.

Ormanda Hayatta Kalma Etkinliği

Ormanda lider izciler tarafından belirlenen, birbirinden farklı alanlara sabah erken saatte bırakılan takımlar, kendilerine verilen kısıtlı imkanlar ile akşama kadar doğaya zarar vermeden takım halinde hareket etme, birlik olma, barınak kurma, ateş yakma ve karnını doyurma gibi konularda uygulama yaptı.

"Ateş Gecesi" olarak adlandırılan ve izcilerin eğlencesi olan kampın son gecesinde, tören ile yakılan büyük ateş etrafında toplanan izciler hazırladıkları skeçleri, oyunları ve yarışmaları sergilediler.

Kulübün Yeminli İzci Sayısı Artıyor

NEVÜ İzci Kulübü bünyesine katılarak haftalık eğitim toplantılarını düzenli takip eden, verilen eğitimleri tamamlayarak belirli aşamalardan geçen ve  yapılan sınavı başarılı şekilde tamamlayan aday izciler Türk Bayrağı huzurunda “izci yemini” ederek yeminli izci olmaktadır. Bu etkinlikte 4 izci yapılan sınavı başarılı bir şekilde tamamlayarak yeminli izci oldu.

NEVÜ İzci Kulübü öğrencileri, çalışmalarında vermiş oldukları desteklerinden dolayı NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve üniversite yönetimine teşekkür etti.