Acıgöl’e bağlı Karapınar beldesinde yapımı devam eden 25 milyon TL'lik dev yatırımı Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Kırım ve Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş ziyaret ederek son durum hakkında bilgi aldı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'ya bu ziyareti esnasında refakat eden Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Kırım'a Karapınar Beldesindeki Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı hizmetler için teşekkür etti.

2 öğrenciden Türkiye derecesi 2 öğrenciden Türkiye derecesi

Birlikte yapımı devam eden 25 milyon TL yatırım bedelli 12 derslik olarak planlanan Karapınar İlkokulunu ziyaret eden Yazıcı ve Yasin Güneş inşaat hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Güneş, bu ziyarete ilişkin olarak "Karapınar beldemiz özellikle eğitim ve öğretim konusunda bizim dönemimizde adeta şahlanış yaşadı. Bunun en önemli göstergesi de uzun süre yapımı için uğraş verdiğimiz ve 25 milyon TL yatırım bedeli olan 12 derslikli bu ilkokulumuz olacak. Nasip olursa önünüzdeki eğitim ve öğretim sezonuna okulumuzu eğitim ve öğretime açmış olacağız. Karapınar beldemizde bundan sonraki dönemde biz belediyede olduğumuz sürece eğitim ve öğretime yatırıma aralıksız devam edeceğiz." dedi

Editör: Alpaslan Körükcü