NESİAD ziyaretlerine devam ediyor NESİAD ziyaretlerine devam ediyor

2019 ve 2022 yıllarında KÜN başta olmak üzere, bölgedeki pek çok kurum, sivil toplum örgütü ve kitapseverin desteğiyle birincisi ve ikincisi gerçekleştirilen Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitapları Festivali’nin üçüncüsü bu yıl 9-11 Mayıs tarihleri arasında Kapadokya Üniversitesi Ürgüp Fabrika Yerleşkesinde gerçekleştirilecek.

 III. Kapadokya Uluslararası Çocuk Kitabı Festivali’nde, “Zorlu Hayat Koşullarında Kitabın İyileştirici Gücü” temasıyla ve “uygulamalı” etkinliklerle, okuma ve okuduğunu anlama alışkanlığı kazandırmak, kitaplara erişilebilirliği sağlamak ve çocuklar için demokratik bilinç ve barış kültürünü geliştirerek desteklemek amaçlanıyor.

Festivalde aynı zamanda çocukların yazarlarla, ressamlarla ve çizerlerle bir araya gelmesi ve sanat ve bilim etkinlikleri yoluyla kitaplarla eğlenceli yollarla buluşması hedefleniyor.

Festivale, Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden çocuk kitapları yazarlarının, çocuklar ve çocuk kitapları konusunda çalışan akademisyenlerin, düşünürlerin ve yazarların, çocuk kitapları yayımlayan yayınevlerinin, çocuk kitabı çizerlerinin, sanatçıların, bilim insanlarının ve yetişkinlerin katılımı bekleniyor.

KÜN yönetimi, binlerce çocuğun binlerce kitabın sayfalarını açtığı, kitapların oluşum hikayelerini izlediği ve dinlediği festivale herkesi davet etti.