NEVÜ Psikoloji Kulübü üyesi 15 öğrenci, Kulüp Danışmanı Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Nilgün Türkileri’nin öncülüğünde “Bilgi Deposu Atölyesi” adlı eğitici ve eğlenceli oyunlar eşliğinde İcik Şehit Ali Türk Ortaokulu öğrencilerine yönelik bellek, dikkat, zihin, duygu gibi kavramlara dair bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirdi.

Etkinlikte, psikoloji bölümü öğrencilerinden oluşan kulüp üyeleri, bilişsel psikoloji dersinde öğrendikleri dikkat, kısa süreli bellek, motor öğrenme, derin ve yüzeysel öğrenme, duygu farkındalığı gibi kavramları ortaokul öğrencilerinin anlayacağı dilden ve eğlenceli bir sunum eşliğinde deneyimleme ve derslerde öğrendikleri teorik bilgileri içselleştirme fırsatı buldu.

Rektör Aktekin koltuğu öğrencilere devretti Rektör Aktekin koltuğu öğrencilere devretti

Etkinliğin sonunda Dr. Öğr. Üyesi Türkileri, İcik Şehit Ali Türk Ortaokulu Müdürü İrfan Açıkgöz ve İngilizce öğretmeni Ayşe Turan başta olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Ortaokul yönetici ve öğretmenleri de Psikoloji Kulübünün sosyal sorumluluk kapsamında gösterdikleri görev bilinci için memnuniyetlerini dile getirdi.