AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan ile Nevşehir Belediye Başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı Mehmet Savran, seçim çalışmaları kapsamında Nevşehir’deki gazetecilerle bir araya geldi.

Kerametin birlikte hareket etmekte olduğunu kaydeden Başkan Savran da, “Bizler üç yılda her zaman halk eksenli, vatandaş memnuniyeti üzerine kurulu bir hizmet vermeyi planladık. Siyaseti vatandaşa hizmet etmek amacıyla bir araç olarak gördük ve bundan sonra da bu şekilde görmeye devam edeceğiz. Hiçbir zaman siyaseti, oturduğumuz makamları kişisel algılamadık. Bunların halka hizmet için birer araç olduğunu ve halka karşı kullanılmayacağını hiç aklımızdan çıkarmadık. Kin tutmadık, adam ayırmadık. Taraf tutmadık ve her zaman hakkın adaletin ve insanlığın yanında olduk. Bu sayede de çok şükür sahada da gördüğümüz, anketlere de yansıyan büyük bir halk teveccühüyle karşı karşıyayız. Hiçbir zaman kerameti kendimizde görmedik. Kerametin birlikte, beraberlikte ve çalışmakta olduğunu aklımızdan hiç çıkarmadık. Teşkilatlarımızı, bizlere yardım eden insanları, ekibimizi, personelimizi hiçbir zaman dışarıda görmedik. Hiçbir zaman onların emeğini küçümsemedik ve birlikte çalıştığımızda daha iyi yapacağımızı hiç aklımızdan çıkarmadık.” diye konuştu.

“KERAMETİ KENDİNDE SANAN İNSANLARDAN OLMAYACAĞIZ”

Hiç kimsenin tek başına başarılı olamayacağını vurgulayan Savran, “AK Parti teşkilatları 22 yıllık AK Parti başarısının en önemli unsurudur. Ve biz bunu hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Teşkilatlarımız sayesinde, vatandaşlarımızın teveccühü sayesinde Cumhurbaşkanımızın başarılarına teveccüh sonucu ismini duyuran bir yerlere gelip de sonra kerameti kendinde sanan insanlardan hiçbir zaman olmayacağız.” ifadelerini kullandı.

“YAPILACAK ÇOK İŞ VAR”

Nevşehir'de yapılacak çok iş olduğunun altını çizen Savran, şunları söyledi: “Belki yıllardır konuştuğumuz, dillere pelesenk olan işler var. Hatta her seçim boyunca gündeme gelip alevlenen konular da var. Çevre yolu, kentsel dönüşüm ve sanayi dükkanları konusunda üç yıldır önemli bir aşamaya geldik. Çevre yoluyla ilgili 18. madde uygulamasını kamulaştırmayı tamamladık. Ulaştırma Bakanlığımızın yatırım programına aldırdık. Sanayi dükkanlarıyla ilgili, 350 dükkanın yapılabileceği bir arsayı belirledik. Şu anda TOKİ'de uygulama projesi çiziliyor. Ve sanayideki kiracı esnafımızın en kolay şekliyle ödemesi amaçlı bir plan üzerinde çalışıyoruz. Bu TOKİ üzerinden veya farklı bir yöntemle olabilir. İnşallah onu da gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Öte yandan kentsel dönüşümle ilgili vatandaşla metrekare usulü anlaşma yöntemi geliştirerek daha kolay bir anlaşma zemini oluşturduk. Kış ayı başlaması nedeniyle yine orada oturan vatandaşlarımızın ricasıyla ihalenin yapılmasını, oradaki inşaatın başlamasını, haziran, temmuz aylarına erteledik. İnşallah vatandaşımız tekrar bizi görevin başında tutacak ve o hayalimizi de, o amacımızı da Nevşehir'in merkezindeki kentsel dönüşümün bir an önce başlayıp bitmesi hayalimizi de gerçekleştireceğiz.”

“AYAKLARI YERE BASAN PROJELER HAZIRLADIK”

Özel sektörün yapacağı işleri proje olarak sunmadıklarını vurgulayan Savran, şöyle devam etti: “Yeni dönemde birçok projemiz var. Projelerimizin temel özelliği ayakları yere basan, Nevşehir'in sorunlarını bilerek ve bu sorunlara öncelik vererek tasarlanmış, özel sektörün özel yatırımcıların yapacağı işleri proje olarak değil de onlara kolaylık sağlayarak, onlara zemin oluşturarak zaman içinde daha fazlasını oluşturmak amaçlı bir yol izledik. Bizim projelerimizde bizzat belediyemizin yapacağı veya belediyemizin talepleriyle hükümetimiz tarafından, cumhurbaşkanlığımız tarafından, devletimiz tarafından yapılacak projeler içeriyor. Öte yandan Nevşehir’in fiziki şartlarını bilerek, Nevşehir'in önceliklerini bilerek hareket ettik. Bunları da inşallah önümüzdeki cumartesi günü güzel bir programla, bir proje tanıtım programımızla sizlere tanıtacağız ve tüm halkımıza ilan edeceğiz. Biz Nevşehir'i seviyoruz, Nevşehir'e sevdalıyız. Bundan hiçbir zaman vazgeçmedik. Nevşehir ile ilgili Nevşehir'in insanlarına yönelik, Nevşehirli insanların kötülüğünü amaçlayan ve kendi menfaatlerini amaçlayan her türlü oyunu bozduk.

Hiçbir zaman geriye adım atmadık. Her zaman birlik, beraberlik ve çalışmanın kıymetini bildik. Yeni dönemde de inşallah sayın vekilimizin de belirttiği gibi cumhurbaşkanımıza söz verdiğimiz gibi insanlarımıza, halkımıza, vatandaşımıza söz verdiğimiz gibi Nevşehir tarihinde belediye seçimlerinde alınmış en yüksek oyla tekrar bir 5 yıl daha başkan olarak hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Hiçbir zaman başkanlığı bir makam, mertebe, bir üstünlük vesilesi saymadık. Belediye başkanlığı halkın hizmetine girmektir, halkın hizmeti için oturulan bir koltuktur ve bu akıldan hiçbir zaman çıkarılmamalıdır.”

“HAYALİ DÜŞMANLARLA SAVAŞMAYACAĞIZ”

Savran, “İyilikle, güzellikle, hizmetlerimizle yarışacağımızı, hiçbir zaman polemikler içine girmeyeceğimizi, kötüleme, aşağılama, ayrıştırma gibi bir yöntem seçmeyeceğimizi, hayali düşmanlarla savaşmayacağımızı, buradan ilan ediyorum. İyilikte yarışalım, Nevşehir kazansın, Türkiye kazansın.” diye konuştu.

AK Partili yöneticilerden Serkan Feralan’a tebrik AK Partili yöneticilerden Serkan Feralan’a tebrik