Yaşlıların hayalleri fotoğraflarda yaşatıldı Yaşlıların hayalleri fotoğraflarda yaşatıldı

Nevşehir Uluslararası Öğrenci Derneği (NUDER) tarafından NEVÜ’de eğitim gören uluslararası öğrenciler için düzenlenen iftar programına NUDER Başkanı Faruk Kahriman ve yönetim kurulu üyeleri ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Dünyanın farklı coğrafyalarından gelerek NEVÜ’de eğitim gören uluslararası öğrencilerle aynı gönül sofrasında iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aktekin, “YÖK ve üniversitemizin belirlediği uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda tüm öğrencilerimizle birlikte siz değerli öğrencilerimizin eğitimlerine büyük önem veriyoruz. Ayrıca sizlerin sosyo-kültürel olarak gelişimlerinize katkıda bulunacak her türlü faaliyetleri de önemsiyoruz. Bunun için de biz üniversite olarak devletin tüm kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte her daim sizlerin yanındayız. Bu vesileyle bugün bizleri bu gönül sofrasında bir araya getiren başta NUDER Başkanı Faruk Kahriman olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftarını uluslararası öğrencilerle birlikte açan Nevşehir Valisi Ali Fidan ve Rektör Aktekin, kendileriyle bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.