Gönüllü Eğitim Merkezi’nde ücretsiz kurs kayıtları başladı Gönüllü Eğitim Merkezi’nde ücretsiz kurs kayıtları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığının sorumluluğunda Türkiye'de yüzde 1'lik dilimle öğrenci alan elit okullar arasından 50 öğrenci alarak Limitless Makers programı yapılmaktadır. İki aşamalı sınavla yapılan elemelerde Fevzi Dirikoç Fen Lisesi öğrencileri Mehlika Zeynep Bilgin ve Mehmet Budak , Türkiye'de ilk 50'ye girerek bu programa katılmaya hak kazanmışlardır.

Limitless Makers (Sınır Tanımayan Çözümler) Programı, dijital çağda ve girişimcilik ekosisteminde var olmak isteyen gençlere eşit fırsat vermeyi hedeflemektedir. Türkiye'nin her yerinden akademik girişimcilik alanına ilgi duyan ve belli akademik başarının üzerinde olan gençlerin katılacağı bu programda, bilim çatısı altında üretime ve birlikteliğin gücüne güç katarak hayallerini ve tutkularını çözümlere ve ürettikleri bu çözümleri küresel bir devrime nasıl dönüştüreceklerini öğreneceklerdir.

Programda kendi alanında başarılı Türkiye'nin ileri gelen akademisyenleri, CEO'ları ve girişimcileri tarafından İstanbul'da akademik girişimcilik alanında ve günümüz teknolojileri üretim basamaklarını gençlerin kavramasını sağlamak üzere uygulamalı olarak 1-31 Ağustos 2024'de bir aylık eğitim verilecektir. Uygulama alanları: Akademik girişimcilik, sistem mühendisliği, siber güvenlik, yapay zeka ve veri bilimi, yazılım, genetik ve biyoteknoloji, nörobilim, kimya, nanoteknoloji, giyilebilir teknoloji, havacılık ve uzay teknolojileri, fizik, yeni nesil teknolojiler ve dijital hizmetlerdir.

Editör: Alpaslan Körükcü