Bugün hangi eczane nöbetçi (20 Nisan) Bugün hangi eczane nöbetçi (20 Nisan)

2011 yılında Mavi Marmara Gemisi’ni yola çıkaran ve İsrail’in saldırısı sonrası yapılan girişimle İsrail’i ilk kez uluslararası mahkemelerde yargılanarak ceza almasını sağlayan İHH, Özgürlük Filosu’nu yeniden yola çıkarıyor.

Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Baki Öncel, 7 Ekim’den beri İsrail’in saldırılarına maruz kalan Gazze’de 11 binden fazlası çocuk 28 bine yakın sivilin katledildiğini belirtti.

Abluka ve savaş nedeniyle milyonlarca insanın açlık başta olmak üzere büyük sıkıntılarla yüz yüze olduğunu ifade eden Öncel,

“Okul, hastane, ibadethane ve yaşam alanlarını yok eden İsrail on binlerce insanı da yerinden etti. Hayatta kalan insanlar ise zor şartlar altında yaşamını sürdürmeye çalışıyor. İsrail, Gazzelilerin temel ihtiyaçlara dahi ulaşmasına engel oluyor. İnsani yardım gönüllüleri Gazze’ye insani yardım ulaştırmak için Akdeniz’e yelken açacak. Siz de bağışınızla Özgürlük Filosu’nu destekleyebilir, Gazze halkının umudu olabilirsiniz.” dedi.

Sizler de yola çıkacak gemilerle onurlu Gazze halkına yardım göndermek isterseniz 0535 932 7125 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.