NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen kongreye NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat İçen, Dr. Öğr. Üyesi Işınsu Alkan, NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi akademik ve idari personeli ile çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri katıldı.

Aktekin’den ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ mesajı Aktekin’den ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ mesajı

Kongre, NEVÜ Rektör Yardımcısı Öztürk’ün Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve diş hekimliği fakültesi hakkında katılımcılara bilgi vermesiyle başladı.

Kongrenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Deviren, “Diş Hekimliği Fakültemiz ilk öğrencilerini 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında almış ve 15 Kasım 2023 tarihinden itibaren de Üniversitemiz Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinde tüm anabilim dallarında 3. derece ağız ve diş sağlığı hizmeti sunulmaya başlanmıştır. Yeni bir fakülte olmamıza rağmen genç, dinamik ve kendi alanlarında uzman akademik kadromuzla diş hekimliği alanında modern ve tanınmış bir fakülte olma yolunda ilerliyoruz. Fakültemizin gerek kurulması gerekse gelişimi konularında bizlere her türlü desteği sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin olmak üzere tüm üniversite yönetimine şahsım ve fakültemiz adına teşekkür ediyorum. Bugün burada gerçekleştirmekte olduğumuz I. Diş Hekimliği Kongresinin;  ülkemiz ve tüm eğitim-öğretim camiası için hayırlı olmasını dilerken, ülkemizin farklı şehirlerinden ve diş hekimliği fakültelerinden katılan öğrencilerimiz için kendilerine birçok bilgi katacakları ve ileride mesleki hayatlarında onlara ışık olacak başarılı bir etkinlik olmasını temenni ediyorum.” dedi.