Üniversitenin farklı bölümlerine ataması yapılan profesörlere yeni ünvan ve görevlerinin hayırlı olmasını dileyen NEVÜ Rektörü Aktekin, belirledikleri hedefler doğrultusunda üniversitenin fiziki yapılanması ile birlikte nitelikli kadrosunu da her geçen gün güçlendirmeye devam ettiklerini söyledi.

Dr. Uzma Syed NEVÜ Rektörü Aktekin’i ziyaret etti Dr. Uzma Syed NEVÜ Rektörü Aktekin’i ziyaret etti

Aktekin, “YÖK tarafından Doğal ve Kültürel Miras Turizmi alanında ihtisaslaşan üniversite olarak belirlediğimiz hedefler doğrultusunda üniversitemiz bünyesinde yeni açtığımız ve açmayı planladığımız bölüm ve programlarımızın yanı sıra akademik kadromuzu da her geçen gün güçlendirmeye devam ediyoruz.

Bu kapsamda ve YÖK tarafından üniversitemize verilen kadro dâhilinde atama süreciyle ilgili tüm işlemlerini tamamlayan akademisyenlerimizden Doç. Dr. Filiz Meltem Erdem Uçar’ın Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Güney-Doğu (Özbek-Uygur) Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Profesör kadrosuna, Doç. Dr. Ali Kürşad Görür’ün ise Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektronik Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atamasını gerçekleştirdik. Şahsım ve üniversitem adına Prof. Dr. Filiz Meltem Erdem Uçar ve Prof. Dr. Ali Kürşad Görür’ün yeni ünvan ile görevlerinin hayırlı olmasıyla birlikte, özverili çalışmalarının bundan sonra da artarak devam etmesini diliyorum” dedi.