Sosyal belediyecilikte fark yaratan Nevşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların bayramı bayram tadında yaşaması için bu yıl da kolları sıvadı.

Kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtımı için Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından başlatılan kampanyaya gerek Nevşehir’den gerekse de Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından çok sayıda hayırsever destek verdi.

Hayırsever vatandaşların desteği ile alınan kurbanlıklar bayramın ikinci günü kesilerek belediye görevlilerince ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak. 

Nevşehir’de yağlık ayçiçeğinin yaygınlaştırılması hedefleniyor Nevşehir’de yağlık ayçiçeğinin yaygınlaştırılması hedefleniyor

Kampanyaya katılarak destek olan tüm hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Başkan Arı, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu şehirde evine kurban girmeyen tek bir kardeşimiz kalmayacak. Kurban talebinde bulunan tüm kardeşlerimizin ihtiyacını karşılama imkânı sağlayan dostlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bu aracılığı yapma fırsatını lütfedene hamd ediyorum.” dedi.

Editör: Alpaslan Körükcü