Çat kasabasına doğalgaz götürülmesine ilişkin protokoller tamamlanırken, bu kapsamda düzenlenen törenle birlikte doğalgaz hattının ilk kazması vuruldu.

Törene AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, AK Parti Bölge Koordinatörü Melek Şimşek, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Avukat Murat Özkaya, Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk ile AK Parti’nin Çat Belediye Başkan adayı Hüseyin Çetinkaya ile vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Özgün konuya ilişkin yaptığı açıklamada çalışmalar sonucunda Çat kasabasının doğalgaza kavuştuğunu belirterek, “Bölge koordinatörümüz Melek Şimsek, Belediye Başkanımız, Belediye Başkan adayımız, Merkez ilçe başkanımız ve hemşehrilerimiz ile beldemizi doğalgaza kavuşturacak hattının ilk kazma vurma törenine katıldık. Emeği geçen Enerya Kapadokya Gaz yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz.” dedi.

Başkan Ertürk de, “Belediye başkanı olarak görev yaptığımız 5 yıllık süre içerisinde, kasabamıza doğalgaz gelmesi için sürekli çaba gösterdim. Kasabamızın bir kısmı inşallah 2024 yılı içerisinde doğalgaz kullanımına başlayacaktır. Doğalgaz boru hattı kanal kazı çalışmaları bugün itibari ile başlamıştır. Desteklerinden dolayı İl Başkanımız Sayın Ali Kemikkıran’a, Milletvekillerimiz Sayın Süleyman Özgün ve Sayın Emre Çalışkan’a çok teşekkür ederim. Rabbimden kasabamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.