Kalede bayram konseri düzenlenecek Kalede bayram konseri düzenlenecek

Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde Kur’ân tilavetiyle başlayan söyleşiye; Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Adem Çatak ve Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç ve NEVÜ akademik ve idari personeliyle öğrenciler katıldı.

Konuşmasına Kudüs’ün Müslümanlar için neden önemli olduğunu açıklayarak başlayan Kılınç,  Hz. Peygamber’in hadisinde 3 kutsal mabet arasında saydığı ve Kâbe’den önce Müslümanların yaklaşık 14 yıl boyunca yöneldikleri kıbleleri olduğu için Kudüs’ün Müslümanlar için her zaman önemli olacağını ifade etti. Bugün bölgede yaşananlara değinen Taha Kılınç,  Kudüs’ün ve Filistin’in geleceği için herkesin bulunduğu yerde, işini en güzel şekilde yapması gerektiğini söyledi. Kılınç, tarihte Kudüs Fatihi olarak anılan Selahaddin Eyyubî gibi onun başarısını mümkün kılan arkada pek çok büyük kahraman bulunduğunu, işini düzgün yapan herkesin Kudüs davasına en güzel bu şekilde hizmet edebileceğini de sözlerine ekledi.

Etkileşimli soru-cevap bölümünün tamamlanmasıyla sona eden söyleşinin ardından Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye Alanı’ndaki stantlara geçen Taha Kılınç, öğrenciler için kitaplarını imzaladı.

Editör: Alpaslan Körükcü