Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi motorlu araçlar teknolojisi alanının otomotiv elektromekanik, mekanikerlik, otomotiv elektrikçiliği, oto boya, oto gövde, iş makinesi, LPG sistemleri dallarında öğrenim gören AMP ve MESEM programları öğrencileri, Nevşehir Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği (NEVESOB) Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında öğrencilerle yapılan söyleşide Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, girişimciliğin ülkemize, ilimize kattığı değerden ve devletimizin girişimcilik yapmak isteyenlere olan desteklerinden bahsederek, yeni yetişen neslin girişimciliğe olan ilgisinden gayet memnun olduklarını söyledi.

Başkan Eren ve Türkmen’den Arı’ya ziyaret Başkan Eren ve Türkmen’den Arı’ya ziyaret

Birlik Genel Sekreteri Ahmet Özgün de, odaların ve birliğin işleyişinden bahsederek, girişimcilik yapanların oda ve birlikle muhataplıklarının nasıl gerçekleşeceği konusunda bilgi verdi.

Söyleşiye konuk olarak katılan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Sicil Müdürü Veysel Donmaz, devletin girişimcilere sağladığı maddi desteklerden ve girişimcilikte başarılı olmanın kriterlerinden bahsetti.

Son olarak Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Şefi Okan Ekinci de otomotiv sektöründe yenilikçi girişimcilik alanlarından bahsederek öğrencilerin gelecek perspektiflerinde girişimciliği öncelemelerinin önemine değindi.