Nevşehir Belediyespor deplasmanda Sebat Gençlikspor ile karşılaşacak Nevşehir Belediyespor deplasmanda Sebat Gençlikspor ile karşılaşacak

Azerbaycan'da gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı Gençlik ve Spordan sorumlu Bakanlar Toplantısı'nda alınan karar doğrultusunda Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ile üç gözlemci ülke olan Macaristan, Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin katılımları ile Herkes İçin Yüzme Projesi Yüzme Yarışmaları düzenlenecek.

Yüzme Yarışmalarının Türkiye etabı 20-21 Nisan tarihlerinde 8 farklı ilde bölge yüzme yarışmaları ile başlayacak. Bölge yüzme yarışmalarında her kategoride 1. sırayı elde eden yarışmacılar 4-5 Mayıs tarihlerinde Konya'da final mücadelesi verecek.

Konya’da düzenlenecek Türkiye birinciliği sonunda her kategoride 1. sırayı elde edecek yarışmacılar Azerbaycan’da yapılacak final müsabakalarında Türkiye’yi temsil edecek.

Başvurular 17 Nisan tarihine kadar Gençlik ve Spor Bakanlığının Spor Bilgi Sisteminde “Herkes İçin Yüzme” modülünden yapılacak.