Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Ünal'dan NEVÜ’ye ziyaret Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Ünal'dan NEVÜ’ye ziyaret

NEVÜ’de staj çalışmaları devam eden Kazak Ulusal Kadın Pedagoji Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri, NEVÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi personeli Öğr. Gör. Dr. Başak Coşkun eşliğinde Rektör Aktekin’i makamında ziyaret ederek, kendilerine sunulan bilimsel, kültürel ortam ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Öğrencilerin staj programları hakkında Aktekin’e bilgi veren Öğr. Gör. Dr. Başak Coşkun, ‘NEVÜ Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarlarının tanıtımı ve eğitimi’, ‘Bilimsel yayın yapma süreci konusunda eğitim’, ‘Kapadokya bölgesinin kültürel ve tarihi özelliklerini tanıtmak amacıyla bölge gezisi’, ‘Türkiye’de Coğrafya alan eğitimi konusunda iş başında gözlem sürecinin yürütülmesi’ konularında öğrencilerin staj programları ile ilgili sunumda bulundu.   

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aktekin, Kazakistan ve Türkiye arasındaki kardeşliğin önemli bir parçası olarak kurulan bilim köprüsüne, stajyer öğrencileri misafir etmek suretiyle katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 

Ayrıca Kapadokya bölgesi ve Nevşehir’de ramazan geleneğini ve kültürünü yaşayarak deneyimlemelerinin öğrenciler için fırsat olduğunu ifade eden Aktekin, öğrencilere Kuran-ı Kerim hediye ederek kendilerini ramazan ayı boyunca NEVÜ’de düzenlenecek iftar programına davet etti.