Milli Havacılık Akademisi (MAA) birinci Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adalat Samadov ve Kapadokya Üniversitesi Proje Koordinatörü Doç. Dr. Halil İbrahim Ünser tarafından imzalanan iş birliği protokolü kapsamında KÜN, uluslararası standartlara uygun uçak bakım teknisyenleri yetiştirecek.

Azerbaycan Cumhuriyeti Sivil Havacılık Otoritesi'nden (CAA) AAR-147 Hava Aracı Bakım Eğitim Kuruluşu yetkisi alan KÜN, Azerbaycan Milli Havacılık Akademisi ve Silkway Technic gibi önemli havacılık kuruluşlarının da dahil olduğu proje ile uluslararası alanda tanınan bir eğitim kurumu olarak havacılık sektöründe dikkat çekici bir konuma ulaştı.

AZAL için A1 kategorisi uçak bakım teknisyenlerinin yetiştirileceği, Milli Havacılık Akademisinin yerleşkesinin kullanılacağı, Silkway Technic'de gerçek bakım ortamında ve uluslararası standartlara uygun eğitimlerin gerçekleştirileceği ve toplamda 800 saat eğitimin verileceği iş birliği protokolünün ana hedefi, ülkenin havacılık personeli potansiyelini artırmak olarak belirlendi.

Kapadokya Üniversitesi ile MBA Okulları arasında iş birliği protokolü imzalandı Kapadokya Üniversitesi ile MBA Okulları arasında iş birliği protokolü imzalandı

AZAL tarafından istihdam edilen öğrenciler, eğitim sonunda iş başı yapacak.