Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, gerçek sınav provası ödüllü deneme sınavları TYT için 23 Mart 2024 Cumartesi, AYT için ise 24 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. 2 Bin öğrenci kontenjanı ile sınırlı tutulan deneme sınavlarına öğrenciler ücretsiz olarak katılabilecek. 

Sınavlara katılmak isteyen öğrenciler www.nevsehir.bel.tr  adresindeki hızlı menü içerisinden veya TYT için https://okulizyon.com/app2/sinavbasvuru/?kk=105930&sid=15 adresinden AYT için ise https://okulizyon.com/app2/sinavbasvuru/?kk=105930&sid=16 adresinden kayıtlarını 01 Mart 2024 Cuma gününe kadar yapabilecek. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise her öğrenci için Sınav Giriş Belgesi oluşturulacak ve öğrenciler bu belgelerini 15 Mart 2024 tarihinden itibaren www.nevsehir.bel.tr adresinden indirebilecek.

NEVÜ akademisyenleri öğrencilerle buluşuyor NEVÜ akademisyenleri öğrencilerle buluşuyor

ÖSYM’nin uyguladığı tüm kuralların geçerli olacağı sınavlara öğrenciler sınav giriş belgeleri ve kimlik kartları olmadan giremeyecek. Sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler dağıtılacak.