NEVÜ’de dijital bağımlılık ve sosyal medya kullanımı konuşuldu NEVÜ’de dijital bağımlılık ve sosyal medya kullanımı konuşuldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin başkanlığında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan karar uyarınca atanma süreciyle ilgili tüm işlemlerini tamamlayan Doç. Dr. Volkan Karagözlü Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalı ‘Doçent’ kadrosuna ve Doç. Dr. Çağdaş Ümit Yazgan Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Genel Sosyoloji ve Metodoloji Anabilim Dalı ‘Doçent’ kadrosuna atandı.

NEVÜ’nün İhtisaslaşma Stratejik Planı doğrultusunda yaptığı çalışmaların önemini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, bu alandaki proje ve çalışmalar kapsamında akademik kadronun güçlendirilmesinin büyük önem taşıdığını belirtti. YÖK’ün belirlediği kriterlere uygun olarak akademik kadronun yetkinliklerini artırmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Rektör Aktekin bu doğrultuda doçentlik sınavlarını başarıyla tamamlayan iki akademisyenin atamasını gerçekleştirdiklerini belirterek atanan akademisyenlere yeni unvan ve görevlerinin hayırlı olmasını temenni etti.