NTSO Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız’ın ev sahipliğinde, Nevşehir Valisi Ali Fidan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Adalet Komisyonu Başkanı Ali İhsan Tabak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu, NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, meslek komiteleri üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Parmaksız, “31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 19. Meslek Komitesi başkan yardımcımız Sayın Erkan Çiftçi Gülşehir Belediyesi başkanlığına seçildi. Kendisini tebrik ediyor görevinde başarılar diliyorum.

Ülkemiz seçim sürecini tamamladı. Şu anda odaklanmamız gereken önemli konular var ve ülke olarak bu gündeme dönmemiz gerekiyor. Önceliğimiz ekonomimiz olacak. Bu süreçte üyelerimizin menfaatleri için çalışmaya devam edeceğiz.

Sayın Valim, sizlerin öncülüğünde, Sayın Rektörümüz ve üniversite çalışanları ile Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanlığı’nın gayretleri ve bugün bizlerle bir arada bulunan çok kıymetli hayırseverlerimizin katkılarıyla Türkiye’ye örnek olan bir hayır zinciri oluşturduk.

Göz bebeğimiz Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde okuyan öğrencilerimize ramazan ayı boyunca düzenli olarak iftar yemeği verdik. Bu gün itibari İle 50.000 kişiye yemek verildi. Hayırseverlerimizce iftar yemekleri için 5 milyon liraya yakın harcama yapıldı. Yine 1 milyon 200 bin lira ihtiyaç sahibi öğrencilerimize rektörlüğümüz aracılığı ile nakdi yardım sağlandı.

İftar için genel kararımız, bu hayır zincirini geleneksel hale getirmek. Bu vesile ile organizasyona katkı veren kurum, kuruluş ve hayırseverlerimiz ile emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Yarın idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gecesi ve akabinde ulaşacağımız bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.” diye konuştu.

Vali Fidan da, ev sahipliği için Parmaksız’a teşekkür ederek, ramazan ayı boyunca üniversite öğrencilerine verilen iftar yemeğine katkı sunan, Nevşehirli hayırsever sanayici ve iş insanlarına teşekkür etti.

Güney Koreli misafirler Nevşehir’de Güney Koreli misafirler Nevşehir’de

Toplantı NEVÜ’de ramazan ayı boyunca öğrencilere iftar yemeği verilmesinde katkısı olan hayırseverlere plaket takdimi ile sona erdi.