NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin Türkiye’nin Namibya Windhoek Büyükelçisi Feral Çekerek Oruçkaptan ile birlikte NEVÜ’nün ortağı olduğu “Strengthen Namibia’s ATVET Providers in Support of the National Agricultural Sector by Introducing Two Additional Agricultural Qualifications” başlıklı projesi’nin eğitim çalışmalarına katılarak Namibya’nın farklı kurum ve şehirlerinden gelen eğitimciler ile projenin uluslararası ortağı olan Almanya ve İspanya’daki farklı kuruluşlardan katılımcılara hitap etti.

6. Uluslararası Küresel Güç, Enerji ve Haberleşme Konferansı tamamlandı 6. Uluslararası Küresel Güç, Enerji ve Haberleşme Konferansı tamamlandı

Gateway Conference Centre’de DAPP (Development Aid from People to People Namibia) tarafından düzenlenen toplantı Proje Koordinatörü Gunther Rober’in açılış konuşmasıyla başladı. Toplantıda Türkiye Cumhuriyeti Namibya Windhoek Büyükelçisi Feral Çekerek Oruçkaptan da katılımcılara hitap ederek NEVÜ’nün Afrika’da böylesine önemli bir projeye ortak olarak verdiği katkının gurur verici olduğunu belirterek NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’e yaptığı ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin de yaptığı konuşmada böylesine önemli bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek büyükelçi Feral Çekerek Oruçkaptan ve proje koordinatörü Gunther Rober’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Projede uzman olarak katkıda bulunan NEVÜ Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Cem Okan Özer ile NEVÜ Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım Programı öğretim üyesi Doç. Dr. Ata Eskin’in de hazır bulunduğu toplantıda Rektör Aktekin, Türk yükseköğretim sistemi hakkında çeşitli bilgiler sunarak , NEVÜ’nün ihtisaslaşma alanı olan “Doğal ve Kültürel Miras Turizmi” ve uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda çok önemli proje ve çalışmaları hayata geçirdiğini belirtti.

Editör: Alpaslan Körükcü