Olağanüstü doğal güzellikleri ve binlerce yıllık emsalsiz tarihi ile kadim medeniyetlere ev sahipliği yapan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya'nın tepelerinde ve vadilerinde gerçekleşen Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 119 K, 63 K ve 38 K olmak üzere üç farklı parkurunda ortak eşsiz bir koşu deneyimi sunuyor.

Ülkemizin spor yoluyla tanıtımına ve spor kültürünün yayılmasına öncülük eden, bölgesine spor turizmi ile katma değer sağlayan 2014 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 2024 yılında 19-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

KAYIT HEYECANI BAŞLADI

Dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu ve patika koşularının yıldızlarını Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra-Trail için koşucular https://cappadociaultratrail.com/ adresinden kayıt olabiliyor.

Her yıl bir meslek grubuna ve gençlere indirim desteği veren Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2024 yılında Emniyet ve Silahlı Kuvvetler personelleri ile 2000 yılı ve sonrası doğumlu öğrenci katılımcılarına kayıt ücretinde yüzde 50 indirim yapıyor.

İlk düzenlendiği 2014 yılında 176 katılımcıyla yolculuğuna başlayan ve giderek bir koşu festivaline dönüşerek dünyanın her yerinden binlerce koşucuyu Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2024 yılında katılım rekoru kırmayı hedefliyor.

YENİ BİR YARDIMSEVERLİK KOŞUSU DÜZENLENİYOR

Adım Adım iş birliğinde yardımseverlik koşusu düzenleyen Salomon Cappadocia Ultra-Trail’e bu yıl bir yardımseverlik koşusu daha ekleniyor. Salomon ile birlikte düzenlenecek kısa mesafeli “How to Trail Run” yardımseverlik koşuşu 18 Ekim, Cuma günü düzenlenecek. STK’lara yapılacak olan bağışlar karşılığında katılım yapılabilecek olan yardımlaşma koşusu, herkesin katılımına açık olacak.

Başkan Çamcı, Hisarsporun maçını seyretti Başkan Çamcı, Hisarsporun maçını seyretti

Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2024’in kategorileri şu şekilde olacak:

Salomon Cappadocia Ultra-Trail- 119 km

Salomon Cappadocia Medium-Trail- 63 km

Salomon Cappadocia Short-Trail- 38 km

Cappadocia Team Games Medium-Trail- 63 km (Minimum 2'si kadın 6 kişilik takım)

Cappadocia Team Games Short-Trail- 38 km (Minimum 1'i kadın 3 kişilik takım)

Cappadocia Team Games CUT- 119 km (2 kişilik takım)