AK Parti, Nevşehir’de seçim sonuçlarına göre hezimete uğradı.

CHP’li il yöneticileri Ankara’da çalıştayda CHP’li il yöneticileri Ankara’da çalıştayda

Bu durumu sindiremeyen AK Parti önceki dönem İl Başkanı Tanrıver, il yönetimini eleştirdi.

Tanrıver, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “31 Mart seçimleri sonrası Nevşehir AK Parti’den gelecek açıklamaları beklemeye devam ederken milletimizin duygularına biraz daha tercüman olayım istiyorum. Çünkü bir önceki paylaşım sonrası içi sızlayan, gönlü yaralı, üzgün, küskün, sonuçtan uykuları kaçan ve yeni umut bekleyen kardeşlerimizden, büyüklerimizden çok olumlu dönüşler aldım.” dedi.

“KİMSE KENDİNİ DEV AYNASINDA GÖRMESİN”

Milletin seçimde verdiği mesajın net olduğunu belirten Tanrıver, şöyle devam etti: “Kimse kendini dev aynasında görmesin, kibre kapılmasın, benlik/bencillik yapmasın. Şu an partide kalmasını istediğimiz tek kişi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu büyük saygı ve sevgiye rağmen yerel seçim olmasını gözeterek Cumhurbaşkanımızın hatırına bile haklı gerekçelerimizle AK Partiye oy vermedik” demiştir.

Nevşehir AK Parti yerel seçimlerde ilk kez il belediye başkanlığını kaybetmiş, ilk kez hiçbir ilçemizde belediye başkan adayımız seçimi kazanamamıştır. Bunu Türkiye genelindeki genel düşüşe bağlamayın, yanılırsınız. Neredeyse her seçimde yüzde 90 üzeri AK Parti’ye oy verilen ilçenin oylarını üçte bire düşüren neden nedir, düşündünüz mü? Yine yüzde 90 ve üzeri oyla rekorlar kırılarak alınan beldelerin kaybını artıran etkenler nedir, düşündünüz mü? Soruların cevabı belli aslında. Milletten ve istişareden kopuk siyaset.

Mevcut İl Yürütme ve Yönetim Kurullarının, ilçe yönetimlerinin, belde yönetimlerinin, mahalle yönetimlerinin, STK’ların, geçmiş dönem şehir yöneticilerinin, kurumsal hafızaya sahip geçmiş dönem milletvekillerinin, belediye başkanlarının, il başkanlarının, ilçe başkanlarının, odaların, birlik yöneticilerinin, şehrin dinamiklerinin velhasıl şehrin sokağına yansıyan dış seslerinin dinlenilmemesi, görüşlerinin alınmaması, istişareye kapalı tespitler, “ben bilirimci” tavırlar mevcut sonucu ağrılaştırmıştır.”

 TANRIVER’DEN ÇAĞRI

İl yönetimine açık çağrıda bulunan Tanrıver, “Açık çağrımdır. Seçim öncesi ve kampanya sürecinde defalarca söylediğim ama size dinletemediğim hataları yapmayın artık. Bırakın danışmanlarınızın sıradan hazırlayacağı ruhsuz seçim açıklamalarını. Gelin yarından tezi yok parti gönüllülerine, şehir tabiriyle sonuçlara “sıdalanan” emektarlara, milletimize açık açık siz de çağrıda bulunun. Kapalı kapıları açın, samimiyetle, öz veriyle, herkesin içindekilerini açık açık dökmesine fırsat verin. Sıkıcı konuşmalara değil milleti dinlemeye zaman ayırın. Bırakın herkes içindekini döksün. Konuşana, dertlenene küsmeyin, sırt çevirmeyin, konuşandan zarar gelmez bunu anlayın. Eskisi gibi istişare etmeye, samimiyete, birliğe, beraberliğe, partiye sahip çıkmaya herkesi davet edin. Bu parti kişilerin değil milletin partisidir deyin. El ele verin, kalplerinizi düzeltin, kardeş olun, kavga etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin, biz tek başımıza bu yükü kaldıramayacağız, milletin kurduğu AK Parti Nevşehir’i yeniden birlikte şahlandıralım deyin. Yeter ki isteyin, yeter ki.” ifadelerini kullandı.