Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlıkları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması düzenledi.

CHP İl Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasında konuşan CHP Nevşehir Kadın Kolları Başkanı Yeliz Topraketepe, “Bütün kadınlar emekçidir. İster ev kadını olsun, ister fabrikada elleri nasır tutan bir işçi ya da binlerce kişiye istihdam yaratan bir iş kadını. Yaşadığımız bütün sorunların temelinde “ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum” diyen zihniyet var. Bu nedenle kadınların adalete, eğitime ve sağlığa erişimi çok sınırlı hale geldi. Bizler attığımız her adımla, eşitliği ve umudu örgütlüyoruz.  Bugün, New York’ta hakları için direnirken yanarak yaşamını kaybeden kız kardeşlerimizi saygıyla anma günüdür. Bugün, dünyanın tüm kadınlarının uluslararası dayanışma günüdür. Bugün, kadının insan hakları için farkındalık günüdür. Bugün, mücadeleyi büyütme, umudu örgütleme günüdür. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki kız kardeşlerimizle dayanışmayı büyütüyor ve haklarımıza daha güçlü sahip çıkıyoruz.8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun.” diye konuştu.

Anne adayları Gebe Okulunda eğitim alıyor Anne adayları Gebe Okulunda eğitim alıyor

Basın açıklamasının ardından CHP’li kadınlar il başkanlığı önünde kadınlara karanfil ve tatlı dağıtarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Etkinliğe CHP Nevşehir İl Başkanı Bülent Yumuş ile CHP Nevşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bilgin de katıldı.