Başkan Urgenç’in açıklamaları şu şekilde: “Ne Mutlu Türk'üm Diyene! Son günlerde Türk’ün düşmanın kabul ettiği ve değer verdiği Türk Yurdu, Türk Milleti, Türk adları tartışma konusu yapılarak Türkiyelilik kavramı üzerinden Türkiye ve Türk üzerine bir oyun kurgulanmaktadır.

Atatürk’ün şu veciz ifadesi “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” harici ve dahili tüm milli varlığa düşman kişi ve cemiyetlere ihtar niteliği taşımaktadır. Bu topraklarda yaşayan anayasaya vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkese Türk denir. Bu coğrafyaya ise Türklerin ülkesi Türkiye denir. Tarihin her döneminde aslını inkar eden kendini ve milletini hakir gören haramzade ve gevşekler olmuştur. Ancak Türk’ün feraseti karşısında yok olmuşlardır.

Bugün ne sınavı var? Bugün ne sınavı var?

"Millî Eğitim Bakanlığı Milli ve Atatürkçü Olmalıdır"

Ben sokakta gördüğünüz 80 kişiden biri değilim. Öğretmenim. Hiçbir uluslararası güç tarafından finanse edilmiyorum, fonlanmıyorum. Tam tersi Türkiye'ye ve Türk Milletine karşı zararlı milli varlığa düşman cemiyetler ve dış mihraklarla mücadele eden bir Türk Münevveriyim. Atatürk'ün gösterdiği aydınlık yarınlara Türk Gençliğini hazırlamak için evinden besmele ile çıkan, helal lokmasına haram katmayan, Ülkemin aydınlık yarınlara ulaşması için kendi çocuklarımızı ihmal ederek gelecek eğitimle gelecek diyerek mücadele eden Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sorunları çözülmemiş bir öğretmenim.

Alın terimin karşılığını maaş olarak alan ancak zor şartlarda sosyo ekonomik seviyesi düşük bir şekilde
hayat sürmeye çalışan bir öğretmenim. Sayın Tekin konuştukça gaf yapmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye'nin çağdaş geleceğine ışık tutacak öğretmenine değer veren kişiler tarafından yönetilmelidir.”

Editör: Alpaslan Körükcü