Urgenç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Nabi Avcı Milli Eğitim bakanı olduğunda aklına öğretmenlere rotasyonu düşürmüşlerdi. Nabi Avcı araştırma yaptırmış bir kurumda 15 yıl ve üzeri görev yapan 6 bin öğretmen rotasyona tabi olacakmış kendi ifadesi ile o zaman “attığımız taş kurbağayı ürkütmeyecekti. Bizde rotasyonu iptal ettik.” Dedi. Peki şimdi ne oldu da tekrar rotasyonu gündeme alınıyor. Rotasyon takıntısında olanlar neyi amaçlamaktadırlar. Siz yıllardır uygulanmayan il içi sıra tayin sistemini uygulayın öğretmenler kendiliğinden gönüllü olarak yer değiştirmiş olacaklardır.

Dönemin Milli Eğitim Bakanı sayın Nabi Avcı’nın dediği gibi, ‘ATTIĞINIZ TAŞ YİNE KURBAĞAYI BİLE ÜRKÜTMEYECEK’ ama yüzbinlerce öğretmeni huzursuz edeceksiniz!

Aynı hataları tekrar etmenin kime ne faydası var?

Meslektaşlarımızın yıllardır beklediği ÖMK düzenlemesi öncesinde gereksiz tartışmalarla gündem işgal ediliyor.

Öğretmenlerimizin mazeret tayinlerinde yaşadıkları sorunların çözülmesi, sıra tayini uygulamasının yeniden uygulamaya geçirilmesi gibi son derece makul beklentileri karşılamak yerine, amaca hizmet etmeyecek ve sadece meslektaşlarımızın huzurunu kaçırmaktan başka bir işe yaramayacak ROTASYON tartışması, bizzat MEB kaynaklı duyumlarla gündemi işgal ediyor.

ÖMK teklifinin TBMM gündemine geleceği bugünlerde, kanuna dair gerçekçi taleplerin tartışılması beklenirken, çalışma ortamını gerecek olan gereksiz gündemlerle meslektaşlarımız muhatap ediliyor.

Nevşehir’de 59 bin 369 öğrenci karne aldı Nevşehir’de 59 bin 369 öğrenci karne aldı

@tcmeb ’den beklentimiz, ÖMK’yı adına yakışır şekilde yeniden düzenlemesi ve daha verimli eğitim hizmeti için öğretmenlerimizin motivasyonunu artıracak tedbirler almasıdır.”

Editör: Alpaslan Körükcü