LGS’de Türkiye birincisi olan öğrencilerden Vali Fidan’a ziyaret LGS’de Türkiye birincisi olan öğrencilerden Vali Fidan’a ziyaret

Eylemsel ve hukuksal mücadeleye devam eden Türk Eğitim Sen bugün yayınlanan taslakta daha önceki taslaktaki değişikliğe dikkat çekerek şaka mısınız siz sözleriyle eleştirdi.

Türk Eğitim Sen Başkanı Urgenç, yaptığı açıklamada, “ÖMK’nın ilk taslağında 30 bin olan gösterge rakamı 18 bin 650’ye düşürülmüş. Bu durumda Milli Eğitim Akademisine alınacak öğretmenlere verilecek ücret 14 bin 174 TL’ye tekabül ediyor.” dedi.

“RESMEN ÖĞRETMENLERİMİZLE DALGA GEÇİYORSUNUZ”

Öğretmenlerin modern köle haline getirilmek istendiğini kaydeden Urgenç, şunları söyledi: “30 ile topladığınız bu öğretmenlerimizin 14 bin 174 TL ile ulaşım, kira, beslenme, eğitim ve diğer temel giderlerini karşılamak için nasıl bir mucizevi maharet sergilemelerini bekliyorsunuz?

Bir yandan öğretmenin niteliğini ve saygınlığını artıracağız iddiasıyla ortaya çıkıyorsunuz, diğer yandan öğretmenlerimizi asgari ücretin altında modern köle haline getirerek mesleğin itibarına en büyük darbeyi vuruyorsunuz!

Kendinize gelin. Gelin, bu sevdadan vazgeçin ve öğretmen olmak için yıllarını vermiş ve KPSS’de başarılı olmuş meslektaşlarımızı doğrudan göreve başlatın.”

Editör: Alpaslan Körükcü