Nevşehir merkezde 200 gram olarak satışa sunulan 1 ekmek 7 lira 50 kuruş, ramazan pidesi de 15 lira olarak ücretlendirilirken, Yazıhüyük Halk Ekmek Fabrikasında 1 ekmek 5 liraya, 400 gram ramazan pidesi ise 10 liraya vatandaşlara sunuluyor.

Beldedeki vatandaşların ekmek kalitesi artıran ve fiyatlardaki değişimi sağlayan Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda halk ekmek fabrikası çalışanlarının yoğun bir gayret ve emek harcayarak çalıştıklarını belirtti.

Liselilerden anaokulu öğrencilerine 23 Nisan’a özel ikram Liselilerden anaokulu öğrencilerine 23 Nisan’a özel ikram

Başkan Çavdar paylaşımında, “Mübarek ramazan ayında gece gündüz demeden büyük gayret ve emekle ekmek ve pide çıkaran, bütün halk ekmek personellerimize teşekkür ediyorum. Nevşehir’de örnek olduğumuz ve 2024 Yerel seçimlerinin en önemli siyasi vaatlerinden olan “Halk Ekmek Projesi” ni hayata geçirmenin ve gururla devam ettirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Gelişerek devam edecek olan halk ekmek fabrikamız Yazıhüyük’ümüzün en az 100 yıllık projesidir.

Emrihak vaki olana kadar, ömrüm yettiği sürece halk ekmek fabrikamız büyüyecek, belediyemiz bünyesinde değerli halkımıza hizmet edecektir. Tüm İslam aleminin ve Yazıhüyüklü hemşehrilerimizin oruçları kabul ve mübarek olsun.” ifadelerine yer verdi.