Başkan Savran, 15 Temmuz Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl Ortaokulunu ziyaret etti. Burada ilk olarak okul idarecileri ve öğretmenleri ile bir araya gelen Savran, Nevşehir Belediyesinin eğitim ve gençlik projeleri hakkında istişarelerde bulunarak eğitimcilerin görüş ve önerilerini dinledi.

Liselilerden anaokulu öğrencilerine 23 Nisan’a özel ikram Liselilerden anaokulu öğrencilerine 23 Nisan’a özel ikram

Nevşehir Belediyesi olarak eğitim ve gençlik projelerine büyük önem verdiklerini belirten Savran, bu desteklerini arttırarak sürdüreceklerini söyledi.

Göreve geldiği günden bu yana LGS, TYT VE AYT’ye hazırlanan öğrenciler için binlerce ücretsiz soru bankası dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve tüm öğrencilere okuma ve kişisel gelişim kitapları dağıttıklarını anlatan Savran, bunun yanında öğrenciler için kültür gezileri, spor aktiviteleri, tiyatro ve şenlikler düzenlediklerinden bahsetti.

Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Savran, “Okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgi ve yeteneklerini şehrimiz ve için kullanacak bir gelecek için eğitime yatırım yapmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Savran, daha sonra okul öğrencileri ile sohbet ederek birlikte fotoğraf çektirdi.